שאלות נפוצות

קראו תשובות לשאלות נפוצות. במידה ולא מצאתם מענה, תוכלו לשאול אותנו ישירות כאן

וטרינר מומחה הוא וטרינר שלאחר סיום תקופת הלימודים בווטרינריה (7 שנים) למד במשך שלוש שנים נוספות את תחום התמחותו (רפואה פנימית, כירורגיה, אונקולוגיה, רדיולוגיה, נוירולוגיה, רפואת חרום ועוד) ובסיום לימודי ההתמחות ישב לבחינות ועבר בחינות התמחות קשות, אשר בוחנות את רמת הידע שלו בתחום ספציפי זה.
בארץ, רשאי לקרוא לעצמו ‘‘וטרינר מומחה‘‘ רק מי שהוכר כמומחה על ידי ראש השירותים הווטרינריים.

התחזות למומחה-למי שאינו כזה- מהווה עבירה על החוק!

מרבית הווטרינרים המומחים בארץ הם מומחים שלמדו, נבחנו והוסמכו כמומחים מטעם קולג‘ים אמריקאים או אירופאים. ישנם מומחים ‘‘ישראלים‘‘ – בעיקר וטרינרים ותיקים – שקיבלו תארי מומחה בתחומים מסוימים מתוקף ניסיונם בתחילת ימי הווטרינריה המקצועית בארץ – ללא ישיבה לבחינות התמחות או כאלו אשר בתחום התמחותם לא קיים זמין על מנת ללמדם.

נוירולוג וטרינרי (מומחה בנוירולוגיה וטרינרית), הינו רופא ווטרינר אשר לאחר סיום לימודיו עבר הכשרה נוספת בת 3 או 4 שנים, במהלכה התמחה במערכת העצבים ובניתוחי גב, עמוד שדרה ומוח (נוירוכירורגיה).

ברפואה ווטרינרית, בניגוד לרפואה של בני אדם, הנוירולוג עוסק גם בתהליכים האבחוניים הקשורים למוח ולחוט השדרה וגם בתהליכים הכירורגים המתלווים לכך. לכן, במקרים של פריצות דיסק בכלבים הטיפול נעשה על ידי נוירולוג ונוירוכירורג ולא על ידי אורתופד.

כן, וטנוירו נותנת שרותי נוירולוגיה באמצעות נוירולוג כונן 24/7 ולכן גם בשבתות וחגים ניתן להגיע לבדיקה אצל הנוירולוג מבלי לעבור במרכז החירום קודם.

הדבר נעשה בתאום עם הנוירולוג הכונן (לרוב על ידי הווטרינר המפנה או על ידי התקשרות למספר 09-7431117, בו יפנו אתכם לנוירולוג הכונן).

במידה והמקרה הינו דחוף הנוירולוג יקבע עצכם פגישה תוך זמן קצר.

המרכז הנוירולוגי שלנו ממוקם ברח' זאב בלפר 9 , כפר סבא
לניווט למקום לחצו כאן

על מנת לתאם תור לנוירולוג ניתן להתקשר לטלפון 097431117 שלוחה מספר 1 ולתאם פגישה בשעות הנוחות לכם.

בנוסף, אנו נותנים שרותי חירום ובדיקות נוירולוגים במרפאות רבות ובמרכזי חירום רבים בארץ.
על מנת לקבוע תור לבדיקת נוירולוג במרפאה או במרכז החירום בו אתם מטופלים, אנא פנו למרכז והווטרינר שלכם יצור קשר עם אחד הנוירולוגים שלנו.

במידה ואתם ממעוניינים שאנו נתאם זאת עבורכם, אנא השאירו פרטים כולל שם, מספר טלפון, שם בעל החיים, כתובת מייל ושם המרפאה בה אתם מטופלים ואנו ניצור קשר עם הווטרינר שלכם.

בזמן התקף מלא חיית המחמד שלך אינה בהכרה היא אינה סובלת במהלך ההתקף או לאחריו.

יש לוודא שחיית המחמד שלך אינה נופלת או נחבטת במהלך ההתקף, כך שאם ההתקף מתרחש בקרבת מדרגות יש להזיזה משם במהירות.

אין צורך לחבק או ללטף את חיית המחמד שלכם בזמן התקף, יש להתרחק מעט שכן היא יכולה לנשוף באופן לא רצוני בזמן ההתקף.

בניגוד לבני אדם, כלבים וחתולים אינם יכולים לבלוע את הלשון ולהיחנק בזמן התקף ולכן אין צורך (ואף מסוכן מאוד) לנסות לתפוס את הלשון.

אם אתם מסוגלים, מומלץ שתצלמו את ההתקף, על מנת שהנוירולוג יוכל לזהות אותו.

במידה ומדובר בהתקף ראשון, יש לפנות לרופא המטפל שלכם במהירות או להגיע למרכז חירום נוירולוגי.

במידה והכלב / חתול כבר מאובחנים ומטופלים, אין צורך לעשות זאת לאחר כל התקף אלא בהתאם להוראות הנוירולוג.
לחצו כאן כדי ללמוד עוד על עוויתות בכלבים
לחצו כאן כדי להוריד דפי מידע בנוגע לאפילפסיה בכלבים

מצב בו חיית המחמד שלכם אינה מסוגלת ללכת על הרגליים הינו מצב חרום ויש לפעול במהירות!

גשו מיד לווטרינר שלכם על מנת לבצע בדיקה ראשונית, ובהמשך הווטרינר יפנה אתכם לנוירולוג במידת הצורך.

שיתוק של אחת הרגליים או יותר יכול לנבוע מגורמים רבים. פריצת דיסק בכלבים הוא אחד הגורמים הנפוצים לשיתוק ויש לטפל בו במהירות שכן זמן התגובה הוא קריטי.
על מנת ללמוד עוד על חולשה ושיתוק לחץ כאן

בזמן קביעת התור תוכל לבקש שהנוירולוג יחזור אליך לשיחה לפני הבדיקה, אך יש לקחת בחשבון שהיות וחיית המחמד שלך לא נבדקה על ידינו לא נוכל לתת תשובות הקשורות לאופן הטיפול, סיכויי ההצלחה שלו והגורמים מבלי לבדוק אותה קודם.

הווטרינר שלך יכול להתקשר אלינו בכל זמן ולקבל ייעוץ מקצועי לאחר שבדק את המקרה.

היות וישנם שלושה מומחים לנוירולוגיה במרכז הנוירולוגי שלנו, פגישה יכולה להיקבע לרוב תוך יום עד יומיים ובשעות המתאימות לכם.

מקרי חירום נוירולוגים אנו מקבלים מיד באותו היום, לרוב תוך שעה עד שעתיים מרגע קבלת שיחת הטלפון.

בכל מקרי החירום, הווטרינר שלכם יצור קשר עם הנוירולוג על מנת להודיע שאתם בדרך ואנו נקבל אתכם במהירות על מנת לחסוך זמן קריטי.

אנו ממליצים שכל חיות המחמד שמגיעות אלינו יהיו בצום של 8 שעות לפחות (מזון בלבד), על מנת שנוכל במידת הצורך לבצע את התהליך האבחוני הנדרש.

שעה לפני הפגישה יש למנוע גם מתן מים.

במידה ובעל החיים שלכם סובל ממחלות אשר עלולות להחמיר בגלל צום ( למשל סכרת), יש להיוועץ בווטרינר המטפל או בנוירולוג לפני ההגעה לפגישה.

אנו ממליצים שחיות המחמד לא יקבלו משככי כאבים ביומיים שלפני הבדיקה אצל הנוירולוג. לגבי תרופות אחרות יש להיוועץ עם הרופא המטפל.  תרופות אנטיאפילפטיות חובה לתת כרגיל

1. את חיית המחמד שלכם
2. את התיק הרפואי של חיית המחמד שלכם
3. מכתב הפנייה מהווטרינר שלכם (יכול להיות ממולא אלקטרונית)
4. בדיקות דם עדכניות במידה ונעשו
5. צילומי רנטגן במידה ונעשו
6. מה התרופות שחיית המחמד מקבלת כרגע
7. אמצעי תשלום שאינו צ׳ק

פגישה ממוצעת עם הנוירולוג אורכת כ-45 דקות
ביקורות לוקחות כ 10 עד 30 דקות.

ביום הבדיקה, במידה ויוחלט על ביצוע בדיקות נוספות, חיית המחמד שלכם תישאר עמנו לצורך ביצוע הבדיקות הנוספות ואתם תוכלו לחכות בקבלה או לנסוע לביתכם/עבודתכם ולחזור לאחר מספר שעות.

כן, אנו משתדלים כי כל התהליכים האבחוניים הנדרשים על מנת להבין מהו גורם המחלה יעשו ביום הפגישה.
חיות המחמד שלכם ייכנסו לתהליך האבחוני בהתאם לרמת הדחיפות שלהם. כך שחלקן יכנסו תוך דקות ספורות מרגע ההגעה למרכז הנוירולוגי ואחרות יאלצו להמתין מעט.
יש לקחת בחשבון, כי במקרים בהם האבחון נעשה באותו היום, חיית המחמד שלכם תישאר איתנו מספר רב של שעות, שכן התהליך נעשה בהרדמה מלאה ותחזרו לקחת אותה בערב.

במהלך כל התהליך, הנוירולוג האחראי על המקרה או האח/אחות האחראיים על המקרה, יעדכנו אתכם לאורך היום.

במידה ולא ניתן לבצע את האבחון באותו היום, הוא ייקבע למחרת או ליום אחר – על פי נוחיותכם (כתלות ברמת הדחיפות).

במידה וקבענו את האבחון ליום המחרת, קיימת האופציה להשאיר את חיית המחמד שלכם אצלנו באשפוז. הם יטופלו ויחכו לאבחון למחרת, או שניתן לקחת אותם הביתה ולהביאם בבוקר למחרת (על פי מה שמתאים לכל משפחה).

הנוירולוג האחראי על המקרה יעדכן את הווטרינר שלכם מיד בסיום הבדיקה הנוירולוגית ולפני התחלת התהליך האבחוני.

כמו כן ישלח עותק של מכתב הסיכום הכולל את הבדיקה הנוירולוגית, הבדיקות שבוצעו והמלצות הטיפול לווטרינר באימייל.

במידה וכחלק מהטיפול נדרש אשפוז, הווטרינר שלכם יקבל עדכון יומי על מצבה של חיית המחמד שלכם ואתם תקבלו טלפון פעמיים ביום: הראשון מהרופא באשפוז בכל בוקר והשני מהנוירולוג האחראי.

חלק גדול מהבדיקות הנעשות במרכז הנוירולוגי וכן כל הניתוחים מחייבים הרדמה מלאה.

בכל הרדמה (אצל בעלי חיים או בני אדם) קיים סיכון כלשהו (נמוך) להתפתחות בעיות בהרדמה ואף מוות.
את הסיכון הזה אנו מפחיתים לרמות נמוכות מאוד באמצעות הרופאה המרדימה שלנו.

ברגע שיוחלט על ביצוע אבחון תחת הרדמה, תתבקשו למלא שאלון לפני הרדמה ולאחר מכן תפגשו עם הרופאה המרדימה או הרופא האחראי, אשר יערכו בדיקה פיזיקאלית נוספת לחיית המחמד שלכם, יעברו על בדיקות הדם ויקבעו מה הפרוטוקול הבטוח ביותר לצורך ההרדמה הספציפית.

במהלך ההרדמה עצמה חיית המחמד שלכם מנוטרת על ידי טכנאי הרדמה ומכשור מתאים (המתקדם ביותר בארץ), אשר עובד בצמוד לרופא מרדים על מנת להעביר את ההרדמה בצורה חלקה וללא סיבוכים.

בעזרת אמצעים אלו, אנו מקטינים למינימום את הסיכון בהרדמה אך הסיכון- גם אם נמוך- תמיד קיים.

לא, אין צורך להגיע כל פעם למרכז הנוירולוגי על מנת לחדש מרשמים. ניתן לעשות זאת אצל הווטרינר הקבוע שלכם.
כחלק מהתהליך הטיפולי תגיעו לביקורות אצל הנוירולוג. בהזדמנות זו תוכלו לקבל מרשמים, אך אין צורך להגיע במיוחד לצורך קבלת מרשם.
חשוב לדעת, שחלק גדול מהתרופות בהן אנו משתמשים הן תרופות המוגדרות נרקוטיות או ציטוטוקסיות, ולכן לא ניתן לקבל מרשם בדואר אלקטרוני אן בפקס.

הפגישה הראשונית עם הנוירולוג, אשר כוללת את הבדיקה הנוירולוגית, הסבר לגבי אפשרויות האבחון והטיפול ומסקנות לגבי דרך הטיפול בחיית המחמד שלכם, עולה 600 ₪  (עלות הפגישה במרכז המומחים, התשלום במרפאות משתנה בהתאם למרחק ולזמן הנדרש להגיע).

בהתבסס על הבדיקה, הנוירולוג יציע במידת הצורך בדיקות נוספות. עלות הבדיקות הללו תינתן לכם בכתב באופן מדויק לפני ההחלטה של הבעלים על ביצוע הבדיקות.
מטרתנו היא לתת לכם את כל המידע הקיים לגבי אפשרויות הטיפול והבדיקות ולאפשר לכם לתת את הטיפול הטוב ביותר לחיית המחמד שלכם.
יש לזכור, כי בניגוד לרפואת בני אדם רפואה וטרינרית היא רפואה פרטית שאינה מסובסדת על ידי המדינה ולכן העלויות של חלק מהבדיקות (כמו בדיקת MRI למשל) גבוהות.

ניתן לשלם במזומן, כרטיסי אשראי, העברה בנקאית או חשבון PayPal (איננו מקבלים המחאות). בתשלום דרך חשבון PayPal ישנה תוספת של  5% על העסקה בשל העמלה של PayPal.

תשלום על התהליך האבחוני מתבצע במהלך האבחון ברגע שעוברים משלב לשלב (כלומר לפני התחלת ה MRI יבקשו ממכם לבצע תשלום על הבדיקה). יש לקחת בחשבון שעל מנת להוזיל עלויות, בדיקות ההדמיה משולמות ישירות לחברת ההדמיה ולא דרכנו (חברת ההדמיה גובה באמצעות אשראי או מזומן לפני ביצוע הבדיקה).

את עלויות האבחון וניתוחים במידת הצורך ניתן לחלק לתשלומים ללא ריבית.

פרטים נוספים לגבי התשלום ינתנו על ידי פקידת הקבלה במרכז הנוירולוגי לאחר ההחלטה על הפרוצדורות שיעשו.

במידה והפגישה עם הנוירולוג בוצעה במרפאה בה אתם מטופלים ולא במרכז הנוירולוגי, התשלום יעשה מול המרפאה עצמה.

תפריט נגישות