לולי חוזרת ללכת

לולי היא כלבת שיצו בת 3 שנים, אשר הופנתה למרכז הנוירולוגי בשל שיתוק אקוטי ברגליים האחוריות. ביום שני בערב הבעלים חזרו מהעבודה ושמו לב כי בניגוד לתמיד לולי אינה באה לקבל את פניהם. לאחר שחיפשו אותה הם מצאו את לולי מתחת למיטה כאשר היא אינה מצליחה ללכת על הרגליים האחוריות.

לולי הגיע לווטרינרית שלה, נבדקה ולאחר שהיה ברור כי ישנה פגיעה עצבית ברגליים הופנתה למרכז הנוירולוגי.

בהגעה לולי נבדקה על ידי ד"ר סרוגו ונמצא כי היא סובלת משיתוק חמור ברגליים האחוריות, כאשר היא אינה יכולה לשאת משקל על הרגליים, אין תנועות רצוניות ואין תחושת כאב (דרגה 6 מתוך 6, שהיא הדרגה החמורה ביותר בשיתוק)

 

בדיקת מיאלו-סיטי בכלב
בדיקת המיאלו-סיטי של לולי הראתה לחץ משמעותי על חוט השדרה אשר מיוצג על ידי 2 הפסים הלבנים במרווח בין חולייתי T12-T13 כתוצאה מפריצת דיסק (חץ אדום)

 

 

בשל דחיפות העניין לולי הוכנסה כבר באותו ערב לבדיקת מיאלו-סיטי שם נראה שישנו לחץ משמעותי על חוט השדרה כתוצאה מפריצת דיסק אשר גרמה ללחץ משמעותי על חוט השדרה במרווח בין חולייתי  T12-T13.

 

 

 

 

 

 

 

דגם של חוליות כלב
דגם של חוליות כלב לאחר ביצוע חלון בחוליה באמצעות מקדחה במהירות גבוהה, ניתן לראות איך באמצעות החלון אותו אנו יוצרים בניתוח ניתן להגיע לתוך תעלת השדרה ולהסיר את החומר אשר לוחץ על חוט השדרה.

 

 

 

לולי הוכנסה לניתוח מסוג המילינקטומי במרווח T12-T13. בניתוח אנו קודחים באמצעות מקדחה מיוחדת ״חלון״ בחוליה, על מנת להגיע לתעלת השדרה ולהוציא את חומר הדיסק שלוחץ על חוט השדרה מבלי לפגוע בחוט השדרה עצמו. בתמונה ניתן לראות דגם של החוליות לאחר ניתוח.

 

 

 

 

 

 

לולי עברה את הניתוח בהצלחה ועברה להתאוששות, שם טופלה במשככי כאבים ותרופות להורדת הבצקת בחוט השדרה. 24 שעות לאחר הניתוח הגיעו הבשורות הטובות ובבדיקה לולי כבר הראתה תחושת כאב ברורה ברגליים האחוריות.  יומיים לאחר הניתוח לולי שוחררה הביתה למנוחה ולאחר עשרה ימים כאשר חזרה להסרת תפרים כבר הצליחה להזיז את הרגליים.

 

לולי המשיכה בטיפולי פיזיותרפיה אצל הרופאה המפנה ו-3 שבועות לאחר הניתוח כבר חזרה ללכת.

 

בווידאו ניתן לראות את תהליך ההתאוששות וההחלמה של לולי:

תפריט נגישות